Manufacturer No:LLG710D3L24-004-C3
Manufacturer:SST Sensing
Type:Liquid Level Sensors
Description:Liquid Level Sensors
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | SST Sensing |
| Product Category: | Liquid Level Sensors |
| Current Rating: | 7.5 mA |
| Output Type: | PNP |
| Pressure Range: | 1450 psi |
| Brand: | SST Sensing |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Mounting: | Thread |
| Operating Supply Voltage: | 8 V to 30 V |
| Output Configuration: | Low in Hair |
| Packaging: | Bulk |
| Product Type: | Liquid Level Sensors |
| other: | 3 |
| Subcategory: | Sensors |
| Supply Voltage - Max: | 30 V |
| Supply Voltage - Min: | 8 V |
HOT
2656
Brand:Adafruit

VR1B
Brand:Carlo Gavazzi

700670
Brand:Amphenol Casco

MNS2-9-W2-WS-WP-L03
Brand:Monnit

VPC310
Brand:Carlo Gavazzi

LS309-31
Brand:Measurement Specialties

59630-4-T-02-A
Brand:Littelfuse

LLC500D3L
Brand:SST Sensing

OPB350L125
Brand:Optek / TT Electronics

VR2A
Brand:Carlo Gavazzi
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






