Manufacturer No:LLC710D324-004-C3
Manufacturer:SST Sensing
Type:Liquid Level Sensors
Description:Liquid Level Sensors
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | SST Sensing |
| Product Category: | Liquid Level Sensors |
| Connection Method: | 250 mm Wire |
| Current Rating: | 2.5 mA |
| Pressure Range: | 101 psi |
| Brand: | SST Sensing |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Mounting: | Thread |
| Operating Supply Voltage: | 4.5 V to 15.4 V |
| Output Configuration: | High in Air |
| Packaging: | Bulk |
| Product Type: | Liquid Level Sensors |
| other: | 3 |
| Subcategory: | Sensors |
| Supply Voltage - Max: | 15.4 V |
| Supply Voltage - Min: | 4.5 V |
| Part # Aliases: | LLC710D324-004-C3-DK |
HOT
VR3A
Brand:Carlo Gavazzi

LLC200D3LSH
Brand:SST Sensing
VS303-51N
Brand:Measurement Specialties

F03-16PE-20M
Brand:Omron Automation and Safety

VPC205
Brand:Carlo Gavazzi
F03-16PT-10M
Brand:Omron Automation and Safety

RBS306-WR1M-US
Brand:MultiTech

CD50CNF10PO
Brand:Carlo Gavazzi

F03-16SFC-10M
Brand:Omron Automation and Safety

LLC700D3SH
Brand:SST Sensing
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






