Manufacturer No:2106751-2
Manufacturer:TE Connectivity
Type:Lighting Connectors
Description:Lighting Connectors 2 Position 18 AWG Thru Hole Feed Thru
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | TE Connectivity |
| Product Category: | Lighting Connectors |
| RoHS: | Details |
| Product: | Connectors |
| Number of Positions: | 2 Position |
| Termination Style: | Through Hole |
| Current Rating: | 8 A |
| Contact Plating: | Tin |
| Contact Material: | Copper Alloy |
| Housing Material: | Thermoplastic (TP) |
| Series: | SlimSeal |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Application: | Through Board |
| Brand: | TE Connectivity / AMP |
| Color: | Yellow |
| Height: | 8 mm |
| Length: | 9.7 mm |
| Product Type: | Lighting Connectors |
| other: | 350 |
| Subcategory: | Power |
| Voltage Rating: | 250 V |
| Width: | 7.75 mm |
| Wire Gauge - AWG: | 18 |
| Unit Weight: | 0.054181 oz |
HOT
2363638-2
Brand:TE Connectivity

1-2834075-2
Brand:TE Connectivity / P&B

1-2834235-1
Brand:TE Connectivity / P&B

FLSC40251000
Brand:Amphenol Commercial Products

1-2058703-2
Brand:TE Connectivity

1-293468-1
Brand:TE Connectivity / AMP

501334-0100
Brand:Molex

1740262-1
Brand:TE Connectivity / AMP

2106751-2
Brand:TE Connectivity / AMP

3-2106489-2
Brand:TE Connectivity / AMP
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






