Manufacturer No:3-2106489-2
Manufacturer:TE Connectivity
Type:Lighting Connectors
Description:Lighting Connectors 2 Position 24 AWG Thru Hole Closed End
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | TE Connectivity |
| Product Category: | Lighting Connectors |
| RoHS: | Details |
| Number of Positions: | 2 Position |
| Termination Style: | Through Hole |
| Current Rating: | 8 A |
| Housing Material: | Liquid Crystal Polymer (LCP) |
| Series: | SlimSeal |
| Packaging: | Bulk |
| Application: | Wire to Board |
| Brand: | TE Connectivity / AMP |
| Color: | Natural |
| Pitch: | 4 mm |
| Product Type: | Lighting Connectors |
| other: | 350 |
| Subcategory: | Power |
| Voltage Rating: | 250 V |
| Unit Weight: | 0.070548 oz |
HOT
2213617-3
Brand:TE Connectivity / P&B

2213188-4
Brand:TE Connectivity / P&B

2213203-1
Brand:TE Connectivity / AMP

2106123-2
Brand:TE Connectivity / P&B

1-2834075-2
Brand:TE Connectivity / P&B

2834172-3
Brand:TE Connectivity / P&B

293390-1
Brand:TE Connectivity / P&B

2363638-2
Brand:TE Connectivity

1-2058703-2
Brand:TE Connectivity

2106091-1
Brand:TE Connectivity / P&B
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






