Manufacturer No:2213203-1
Manufacturer:TE Connectivity
Type:Lighting Connectors
Description:Lighting Connectors 2P MINI HERMAPH INSERT MOLDING ASSY
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | TE Connectivity |
| Product Category: | Lighting Connectors |
| RoHS: | Details |
| Type: | Hermaphroditic |
| Number of Positions: | 2 Position |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Current Rating: | 3 A |
| Contact Plating: | Tin |
| Housing Material: | Polybutylene Terephthalate (PBT) |
| Packaging: | Bulk |
| Application: | Wire to Board |
| Brand: | TE Connectivity / AMP |
| Color: | Black |
| Contact Type: | Blade |
| Flammability Rating: | UL 94V-0 |
| Height: | 3.7 mm |
| Length: | 22 mm |
| Pitch: | 3 mm |
| Product Type: | Lighting Connectors |
| other: | 1000 |
| Subcategory: | Power |
| Voltage Rating: | 300 V |
| Width: | 7 mm |
| Wire Gauge - AWG: | 20 |
| Unit Weight: | 0.352740 oz |
HOT
DF59-2P-2C
Brand:Hirose Connector

1-2058703-2
Brand:TE Connectivity

1-2834075-2
Brand:TE Connectivity / P&B

2106431-3
Brand:TE Connectivity / P&B

2106091-5
Brand:TE Connectivity

293415-1
Brand:TE Connectivity / AMP

FLSC40251000
Brand:Amphenol Commercial Products

DF59-2P-2FC(50)
Brand:Hirose Connector

3-2106489-2
Brand:TE Connectivity / AMP

2-2834068-3
Brand:TE Connectivity
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






