Manufacturer No:1740259-2
Manufacturer:TE Connectivity
Type:Lighting Connectors
Description:Lighting Connectors PLUG MINI HVL
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | TE Connectivity |
| Product Category: | Lighting Connectors |
| RoHS: | Details |
| Type: | Plug Connector |
| Number of Positions: | 2 Position |
| Current Rating: | 2.5 A |
| Series: | NECTOR S |
| Packaging: | Bulk |
| Brand: | TE Connectivity |
| Product Type: | Lighting Connectors |
| other: | 1000 |
| Subcategory: | Power |
| Tradename: | NECTOR |
| Voltage Rating: | 250 V |
| Unit Weight: | 0.352740 oz |
HOT
FLB-C70-351-001
Brand:Amphenol Commercial Products

2359420-1
Brand:TE Connectivity
FLA414230F1
Brand:Amphenol Commercial Products

1-2834237-2
Brand:TE Connectivity / P&B

2058302-1
Brand:TE Connectivity

2382635-1
Brand:TE Connectivity

1-2306130-1
Brand:TE Connectivity / P&B

FLM-S21-00
Brand:Amphenol Commercial Products

1-2379239-1
Brand:TE Connectivity

2359422-1
Brand:TE Connectivity
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






