Manufacturer No:1971743-1
Manufacturer:TE Connectivity
Type:Lighting Connectors
Description:Lighting Connectors 1P female slim board to board connector
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | TE Connectivity |
| Product Category: | Lighting Connectors |
| RoHS: | Details |
| Number of Positions: | 1 Position |
| Contact Plating: | Tin |
| Contact Material: | Copper Alloy |
| Housing Material: | Thermoplastic (TP) |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Application: | Board to Board |
| Brand: | TE Connectivity / P&B |
| Contact Type: | Receptacle |
| Height: | 2 mm |
| Length: | 5.9 mm |
| Product Type: | Lighting Connectors |
| other: | 3000 |
| Subcategory: | Power |
| Unit Weight: | 0.016932 oz |
HOT
2058302-2
Brand:TE Connectivity

1-2213231-1
Brand:TE Connectivity / AMP

293702-1
Brand:TE Connectivity / AMP

505071-0101
Brand:Molex

2834054-2
Brand:TE Connectivity

1-2359518-1
Brand:TE Connectivity

1-2363638-1
Brand:TE Connectivity

FLB-P70-001
Brand:Amphenol Commercial Products

293388-5
Brand:TE Connectivity / P&B

FLM-P22-00
Brand:Amphenol Commercial Products
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






