Manufacturer No:2213362-1
Manufacturer:TE Connectivity
Type:Lighting Connectors
Description:Lighting Connectors Dimming Photocell Recpt Assy 3/2 150 C
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | TE Connectivity |
| Product Category: | Lighting Connectors |
| RoHS: | Details |
| Product: | Connectors |
| Type: | Receptacle |
| Number of Positions: | 5 Position |
| Termination Style: | Crimp |
| Current Rating: | 15 A |
| Contact Plating: | Tin |
| Contact Material: | Copper Alloy |
| Housing Material: | Polybutylene Terephthalate (PBT) |
| Packaging: | Bulk |
| Brand: | TE Connectivity / P&B |
| Contact Type: | Receptacle |
| Flammability Rating: | UL 94 V-0 |
| Product Type: | Lighting Connectors |
| other: | 100 |
| Subcategory: | Power |
| Voltage Rating: | 600 V |
| Wire Gauge - AWG: | 18-14 |
| Unit Weight: | 1.230 lbs |
HOT
FLB-P70-002
Brand:Amphenol Commercial Products

2058301-2
Brand:TE Connectivity

1-2834068-3
Brand:TE Connectivity

FLBP77011
Brand:Amphenol Commercial Products

FLM-S21-W0
Brand:Amphenol Commercial Products

1-2834237-1
Brand:TE Connectivity / P&B

293587-1
Brand:TE Connectivity / AMP

1-2363638-1
Brand:TE Connectivity

FLA-R4141-30
Brand:Amphenol Commercial Products

1-2337216-2
Brand:TE Connectivity
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






