Manufacturer No:2058299-1
Manufacturer:TE Connectivity
Type:Lighting Connectors
Description:Lighting Connectors 2 POS PLUG NAT
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | TE Connectivity |
| Product Category: | Lighting Connectors |
| RoHS: | Details |
| Product: | Housings |
| Type: | Hermaphroditic |
| Number of Positions: | 2 Position |
| Termination Style: | - |
| Current Rating: | 6 A |
| Contact Plating: | - |
| Contact Material: | - |
| Housing Material: | Polybutylene Terephthalate (PBT) |
| Packaging: | Bulk |
| Application: | Wire to Board |
| Brand: | TE Connectivity |
| Color: | Natural |
| Contact Type: | - |
| Flammability Rating: | UL 94 V-0 |
| Pitch: | 4 mm |
| Product Type: | Lighting Connectors |
| other: | 500 |
| Subcategory: | Power |
| Voltage Rating: | 90 V |
| Wire Gauge - AWG: | 22-18 |
| Unit Weight: | 0.040177 oz |
HOT
FLA-R4141-30
Brand:Amphenol Commercial Products

1-2363638-2
Brand:TE Connectivity

FLM-S23-00
Brand:Amphenol Commercial Products

2382635-1
Brand:TE Connectivity

1-2379240-1
Brand:TE Connectivity

1-2834237-2
Brand:TE Connectivity / P&B

505072-0101
Brand:Molex

6-2213362-2
Brand:TE Connectivity

2058302-1
Brand:TE Connectivity

DF59M-2628PCF
Brand:Hirose Connector
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






