Manufacturer No:180555-1034
Manufacturer:Molex
Type:LED Lighting Mounting Accessories
Description:LED Lighting Mounting Accessories COB LED HLDR LUMILED 19MM X 16MM RECT 250
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Molex |
| Product Category: | LED Lighting Mounting Accessories |
| RoHS: | Details |
| Type: | LED Holder |
| For Use With: | Lumileds LUXEON |
| Series: | 180555 |
| Packaging: | Tray |
| Brand: | Molex |
| Color: | White |
| Height: | 6.7 mm |
| Length: | 16 mm |
| Mounting Style: | Screw Mount |
| Product Type: | LED Lighting Mounting Accessories |
| Shape: | Round |
| other: | 480 |
| Subcategory: | LED Lighting |
| Termination Style: | Screw |
| Tradename: | SlimRay |
| Width: | 19 mm |
| Wire Gauge - AWG: | 20 AWG |
| Part # Aliases: | 1805551034 01805551034 |
| Unit Weight: | 0.585548 oz |
HOT
28.903.-101.10
Brand:BJB

47.121.-702.14
Brand:BJB

2213929-5
Brand:TE Connectivity

4-2325811-2
Brand:TE Connectivity

1474394
Brand:Phoenix Contact

28.901.U166.10
Brand:BJB

46.132.1001.50
Brand:BJB

K90DS
Brand:Banner Engineering

46.485.1114.50
Brand:BJB

2-2332966-3
Brand:TE Connectivity
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






