Manufacturer No:XLG-320-L-AB
Manufacturer:MEAN WELL
Type:LED Power Supplies
Description:LED Drivers Power Supplies 315W 150-300V 500-1400mA Constant Power adj via Io pot and 3 in 1 dimming
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | MEAN WELL |
| Product Category: | LED Drivers Power Supplies |
| RoHS: | Details |
| Operation Mode: | Constant Power (CP) |
| Output Current-Channel 1: | 1.4 A |
| Output Voltage-Channel 1: | 150 VDC to 300 VDC |
| Output Power: | 320 W |
| Input Voltage: | 100 VAC to 305 VAC |
| Dimming: | With Dimming |
| Number of Outputs: | 1 Output |
| Mounting Style: | Desktop |
| Length: | 246 mm |
| Width: | 77 mm |
| Height: | 39.5 mm |
| Industry: | Industrial |
| Standard: | PFC |
| Series: | XLG-320 |
| IP Rating: | IP67 |
| Brand: | MEAN WELL |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Open Frame/Enclosed: | Enclosed |
| Product: | Switching Supplies |
| Product Type: | LED Power Supplies |
| other: | 9 |
| Subcategory: | AC-DC Power Supply |
| Unit Weight: | 3.197 lbs |
HOT
LP5861TEVM
Brand:Texas Instruments

NHDD-40-100
Brand:MEAN WELL

STEVAL-LLL013V1
Brand:STMicroelectronics

AL8853S-13
Brand:Diodes Incorporated

XLG-320-L-A
Brand:MEAN WELL

SLD-80-12
Brand:MEAN WELL

LP5890EVM
Brand:Texas Instruments

TPS92390RHBR
Brand:Texas Instruments

REFILD8150DC15ASMDTOBO1
Brand:Infineon Technologies

LED1202JR
Brand:STMicroelectronics
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






