Manufacturer No:HLMP-2685
Manufacturer:Broadcom Limited
Type:LED Bars and Arrays
Description:LED Bars & Arrays Red Light Bar
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Broadcom Limited |
| Product Category: | LED Bars & Arrays |
| RoHS: | Details |
| Product: | LED Light Bars |
| Illumination Color: | Red |
| Wavelength: | 626 nm |
| Luminous Intensity: | 80 mcd |
| If - Forward Current: | 20 mA |
| Vf - Forward Voltage: | 2 V |
| Series: | HLMP-2 |
| Packaging: | Tube |
| Brand: | Broadcom / Avago |
| Length: | 8.89 mm |
| Mounting Style: | Through Hole |
| Product Type: | LED Bars and Arrays |
| other: | 160 |
| Subcategory: | LED Indication |
| Unit Weight: | 0.048008 oz |
HOTMLPS-RT-4-0104-00-2000-0000-F
Brand:Bivar

515-1306-0625F
Brand:Dialight

DX1092/GN
Brand:Bulgin

HLMP-2655-FG000
Brand:Broadcom / Avago

A9F4A2A
Brand:Konica Minolta

515-1306-0500F
Brand:Dialight

515-1304-0250F
Brand:Dialight

515-1306-0460F
Brand:Dialight

2213730-1
Brand:TE Connectivity / P&B
WLS28PXRGBW285DXQ
Brand:Banner Engineering
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






