Manufacturer No:1319573
Manufacturer:Phoenix Contact
Type:LED Lighting Fixtures
Description:LED Lighting Fixtures PLD E 409 W 350 MS
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Phoenix Contact |
| Product Category: | LED Lighting Fixtures |
| Product: | LED Enclosure Lights |
| Illumination Color: | White |
| Number of LEDs: | 18 LEDs |
| Wavelength/Color Temperature: | 5000 K |
| Luminous Flux: | 700 lm |
| Width: | 30 mm |
| Length: | 350 mm |
| Housing Material: | Polycarbonate (PC) |
| Brand: | Phoenix Contact |
| Height: | 40 mm |
| Housing Color: | Grey |
| Illuminance: | 1200 lx |
| Power Rating: | 6 W |
| Product Type: | LED Lighting Fixtures |
| other: | 1 |
| Subcategory: | LED Lighting |
HOTWLS15PXRGB0360DSC2
Brand:Banner Engineering
WLS15PXRGB0640DSKQP
Brand:Banner Engineering

1319564
Brand:Phoenix Contact

ELM 1-4MMP
Brand:Bivar

515-1306-0250F
Brand:Dialight

606-3115-110F
Brand:Dialight

ELM 3-375P
Brand:Bivar

DX1092/GN
Brand:Bulgin

515-1304-1000F
Brand:Dialight

515-1305-1000F
Brand:Dialight
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






