Manufacturer No:TCAN1043ATDRQ1
Manufacturer:Texas Instruments
Type:CAN Interface IC
Description:CAN Interface IC Automotive CAN FD transceiver with wake/inhibit/sleep
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Texas Instruments |
| Product Category: | CAN Interface IC |
| Series: | TCAN1043A-Q1 |
| Type: | CAN FD Transceiver |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | SOIC-14 |
| Data Rate: | 8 Mb/s |
| Number of Drivers: | 1 Driver |
| Number of Receivers: | 1 Receiver |
| Supply Voltage - Min: | 4.5 V |
| Supply Voltage - Max: | 28 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 150 C |
| Operating Supply Current: | 130 uA |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Brand: | Texas Instruments |
| Development Kit: | TCAN1043AEVM |
| Input Type: | Differential |
| Interface Type: | CAN |
| Isolation Type: | Non-Isolated |
| Operating Supply Voltage: | 4.5 V to 40 V |
| Output Type: | Differential |
| Product: | CAN Transceivers |
| Product Type: | CAN Interface IC |
| Protocol Supported: | CAN CAN FD |
| other: | 2500 |
| Subcategory: | Interface ICs |
HOT
ADUM342E0WBRWZ
Brand:Analog Devices
RAA2S4252B5HSP#JA0
Brand:Renesas Electronics

MAX22196ATJ+T
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated
ISOW7740FDFMR
Brand:Texas Instruments

ADUM341E0BRWZ-RL
Brand:Analog Devices

USB7052NT/KDX
Brand:Microchip Technology

SI86SQ44BB-IU
Brand:Skyworks Solutions Inc.

TPS25840QWRHBRQ1
Brand:Texas Instruments

ADUM340E1WBRWZ-RL
Brand:Analog Devices

TJA1124AHG/1Z
Brand:NXP Semiconductors
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






