Manufacturer No:ISOUSB111DWXR
Manufacturer:Texas Instruments
Type:USB Interface IC
Description:USB Interface IC Low emissions full and low speed isolated USB repeater 16-SSOP -40 to 125
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Texas Instruments |
| Product Category: | USB Interface IC |
| Series: | ISOUSB111 |
| Product: | USB Isolators |
| Type: | Full/Low Speed Galvanically-Isolated USB Repeater |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | SSOP-16 |
| Standard: | USB 2.0 |
| Speed: | Full Speed (FS) Low Speed (LS) |
| Data Rate: | 1.5 Mb/s 12 Mb/s |
| Supply Voltage - Min: | 3 V |
| Supply Voltage - Max: | 5.5 V |
| Operating Supply Current: | +/- 11 mA +/- 12 mA |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Brand: | Texas Instruments |
| Interface Type: | USB |
| Operating Supply Voltage: | 3.3 V 5 V |
| Product Type: | USB Interface IC |
| other: | 1000 |
| Subcategory: | Interface ICs |
HOT
MAX22441CAEE+
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

TCAN1043ATDMTRQ1
Brand:Texas Instruments

THVD1406DR
Brand:Texas Instruments

SI86S642EE-IS2
Brand:Skyworks Solutions Inc.

FT245RNQ-TRAY
Brand:FTDI

ISO1642DWR
Brand:Texas Instruments

MXL83102E-ADA-R
Brand:MaxLinear

ISO7021FD
Brand:Texas Instruments

MAX3227EAAE+T
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

TCAN1044AEVDRQ1
Brand:Texas Instruments
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






