Manufacturer No:803346
Manufacturer:Amphenol
Type:Pressure Sensors
Description:Industrial Pressure Sensors IPT1125/40bar/M12x15/SW27
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Amphenol |
| Product Category: | Industrial Pressure Sensors |
| RoHS: | Details |
| Product: | Pressure Switches |
| Operating Pressure: | 0 bar to 40 bar |
| Mounting Style: | Panel Mount |
| Operating Supply Voltage: | 24 V |
| Brand: | Amphenol i2s |
| Height: | 48 mm |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Pressure Port: | Port |
| Product Type: | Pressure Sensors |
| Series: | IPT1125 |
| Subcategory: | Sensors |
| Supply Voltage - Max: | 32 V |
| Supply Voltage - Min: | 8 V |
HOT
MTSMC-L1G2D
Brand:MultiTech

EZ32-C100-US
Brand:DIGI

RM-1700-21N3
Brand:Doodle Labs

4LS5KM5IA
Brand:ams OSRAM

EE-SX4330
Brand:Omron Electronics

59156-1-S-02-A
Brand:Littelfuse

ICR-4461S
Brand:Advantech

1203216
Brand:Phoenix Contact

U5601-000205-500PA
Brand:TE Connectivity

2838490000
Brand:Weidmuller
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






