Manufacturer No:DFE32CAH1R5MR0L
Manufacturer:Murata
Type:Power Inductors - SMD
Description:Power Inductors - SMD 1.5uH 4800mA 0.03ohm AEC-Q200
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Murata |
| Product Category: | Power Inductors - SMD |
| RoHS: | Details |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | 1210 (3225 metric) |
| Shielding: | Shielded |
| Inductance: | 1.5 uH |
| Tolerance: | 20 % |
| Maximum DC Current: | 3.5 A |
| Maximum DC Resistance: | 30 mOhms |
| Saturation Current: | 4.8 A |
| Minimum Operating Temperature: | - 55 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 150 C |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Length: | 3.2 mm |
| Width: | 2.5 mm |
| Height: | 2 mm |
| Diameter: | - |
| Core Material: | Metal Alloy |
| Qualification: | AEC-Q200 |
| Series: | DFE32CAH_R0 |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Murata Electronics |
| Product Type: | Power Inductors - SMD |
| other: | 2000 |
| Termination: | Standard |
HOT
SRN4012BTA-150M
Brand:Bourns

XFL2010-102MEC
Brand:Coilcraft

PID100-560M
Brand:EPCOS / TDK

74404086221
Brand:Wurth Elektronik

0603HP-3N3XGRW
Brand:Coilcraft

DFE2016CKA-2R2M=P2
Brand:Murata Electronics

XFL2010-472MEC
Brand:Coilcraft

SPB1007-R22M
Brand:Bourns

0603HP-R15XGRW
Brand:Coilcraft

74439369150
Brand:Wurth Elektronik
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






