Manufacturer No:D01-9823205
Manufacturer:Harwin
Type:IC & Component Sockets
Description:IC & Component Sockets 32PC OF H3191-05 SKT ON CARRIER COMB
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Harwin |
| Product Category: | IC & Component Sockets |
| RoHS: | Details |
| Product: | DIP / SIP Sockets |
| Number of Positions: | 32 Position |
| Number of Rows: | 1 Row |
| Type: | Sub-Miniature Socket |
| Pitch: | 2.54 mm |
| Termination Style: | Solder Pin |
| Contact Plating: | Gold |
| Row Spacing: | - |
| Minimum Operating Temperature: | - 55 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 100 C |
| Series: | D01 |
| Brand: | Harwin |
| Case Style: | Top Entry |
| Contact Material: | Brass |
| Current Rating: | 2 A |
| Lead Length: | 4.7 mm |
| Mounting Style: | PCB |
| Product Type: | IC & Component Sockets |
| other: | 15 |
| Subcategory: | IC & Component Sockets |
| Unit Weight: | 0.059260 oz |
HOT
DILB24P-224TLF
Brand:Amphenol FCI

D01-9973242
Brand:Harwin

D01-9902005
Brand:Harwin

50935-6
Brand:TE Connectivity

2-50871-2
Brand:TE Connectivity

1-5645956-1
Brand:TE Connectivity / AMP

ESD-113-T-03
Brand:Samtec

SDL-116-T-10
Brand:Samtec

380598-1
Brand:TE Connectivity

2319757-1
Brand:TE Connectivity / AMP
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






