Manufacturer No:1-2324271-6
Manufacturer:TE Connectivity
Type:IC & Component Sockets
Description:IC & Component Sockets Socket P5 30u left side
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | TE Connectivity |
| Product Category: | IC & Component Sockets |
| RoHS: | Details |
| Product: | LGA Sockets |
| Number of Positions: | 2092 Position |
| Number of Rows: | - |
| Type: | LGA 4189 |
| Pitch: | 1 mm |
| Termination Style: | Solder Ball |
| Contact Plating: | Gold |
| Row Spacing: | - |
| Minimum Operating Temperature: | - 25 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 100 C |
| Brand: | TE Connectivity |
| Contact Material: | Copper Alloy |
| Current Rating: | 500 mA |
| Flammability Rating: | UL 94 V-0 |
| Housing Material: | Thermoplastic (TP) |
| Mounting Style: | Panel |
| Product Type: | IC & Component Sockets |
| other: | 12 |
| Subcategory: | IC & Component Sockets |
| Unit Weight: | 0.550556 oz |
HOT
MS03
Brand:Apex Microtechnology

D01-9970242
Brand:Harwin

5050864-1
Brand:TE Connectivity / AMP

3-5331272-5
Brand:TE Connectivity / Alcoswitch

D2818-42
Brand:Harwin

2-2330552-2
Brand:TE Connectivity

2299806-1
Brand:TE Connectivity

50863
Brand:TE Connectivity

DILB24P-223TLF
Brand:Amphenol FCI

1-2324271-4
Brand:TE Connectivity
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






