Manufacturer No:DILB32P-223TLF
Manufacturer:Amphenol
Type:IC & Component Sockets
Description:IC & Component Sockets SOCKETS DIP
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Amphenol |
| Product Category: | IC & Component Sockets |
| RoHS: | Details |
| Product: | DIP / SIP Sockets |
| Number of Positions: | 32 Position |
| Number of Rows: | 2 Row |
| Type: | Open Frame |
| Pitch: | 2.54 mm |
| Termination Style: | Solder Pin |
| Contact Plating: | Tin |
| Row Spacing: | 15.24 mm |
| Minimum Operating Temperature: | - 55 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 105 C |
| Packaging: | Tube |
| Brand: | Amphenol FCI |
| Contact Material: | Copper Alloy |
| Features: | Standard |
| Mounting Style: | Through Hole |
| Product Type: | IC & Component Sockets |
| other: | 15 |
| Subcategory: | IC & Component Sockets |
| Unit Weight: | 0.183766 oz |
HOT
5050935-2
Brand:TE Connectivity

2-332095-2
Brand:TE Connectivity / AMP

69802-032LF
Brand:Amphenol FCI

1-50871-8
Brand:TE Connectivity

MS03
Brand:Apex Microtechnology

ESS-132-G-03
Brand:Samtec

D01-9942046
Brand:Harwin

5380635-2
Brand:TE Connectivity

XR2C-2011-N
Brand:Omron Electronics

2299804-1
Brand:TE Connectivity
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






