Manufacturer No:D2818-42
Manufacturer:Harwin
Type:IC & Component Sockets
Description:IC & Component Sockets 18 WAY IC SKT ASSY DUAL ROW VERTICAL
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Harwin |
| Product Category: | IC & Component Sockets |
| RoHS: | Details |
| Product: | DIP / SIP Sockets |
| Number of Positions: | 18 Position |
| Number of Rows: | 2 Row |
| Type: | Open Frame |
| Pitch: | 2.54 mm |
| Termination Style: | Solder Tail |
| Contact Plating: | Tin |
| Row Spacing: | 7.62 mm |
| Minimum Operating Temperature: | - 55 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Series: | D2 |
| Brand: | Harwin |
| Mounting Style: | Through Hole |
| Product Type: | IC & Component Sockets |
| other: | 22 |
| Subcategory: | IC & Component Sockets |
| Unit Weight: | 0.041447 oz |
HOT
1-2199298-3
Brand:TE Connectivity

5050865-1
Brand:TE Connectivity / AMP

1-332070-4
Brand:TE Connectivity / AMP

D01-9900801
Brand:Harwin

2299804-3
Brand:TE Connectivity

380598-1
Brand:TE Connectivity

2-2129710-7
Brand:TE Connectivity / AMP

1-50871-8
Brand:TE Connectivity

DILB8P-223TLF
Brand:Amphenol FCI

5050865-3
Brand:TE Connectivity
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






