Manufacturer No:D2824-42
Manufacturer:Harwin
Type:IC & Component Sockets
Description:IC & Component Sockets 24P IC SOCKET GOLD + TIN
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Harwin |
| Product Category: | IC & Component Sockets |
| RoHS: | Details |
| Product: | DIP / SIP Sockets |
| Number of Positions: | 24 Position |
| Number of Rows: | 2 Row |
| Type: | Open Frame |
| Pitch: | 2.54 mm |
| Termination Style: | Solder Tail |
| Contact Plating: | Tin |
| Row Spacing: | 15.24 mm |
| Minimum Operating Temperature: | - 55 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Series: | D2 |
| Brand: | Harwin |
| Mounting Style: | Through Hole |
| Product Type: | IC & Component Sockets |
| other: | 17 |
| Subcategory: | IC & Component Sockets |
| Unit Weight: | 0.069772 oz |
HOT
2-2330552-2
Brand:TE Connectivity

5380598-2
Brand:TE Connectivity / AMP

D01-9973242
Brand:Harwin

50462-6
Brand:TE Connectivity

2-2129710-6
Brand:TE Connectivity

D01-9823205
Brand:Harwin

D01-9900601
Brand:Harwin

5050865-3
Brand:TE Connectivity

SDL-103-T-19
Brand:Samtec

DILB32P-223TLF
Brand:Amphenol FCI
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






