Manufacturer No:SAT3M2132072TR
Manufacturer:Amphenol
Type:I/O Connectors
Description:I/O Connectors 12G RA Rcpt 1.27mm Pitch Surface Mount
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Amphenol |
| Product Category: | I/O Connectors |
| RoHS: | Details |
| Product: | Serial Connectors |
| Gender: | Male |
| Number of Positions: | 7 Position |
| Pitch: | 1.27 mm |
| Voltage Rating: | 500 VAC |
| Contact Plating: | Gold |
| Mounting Style: | Mounting Peg |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Mounting Angle: | Right Angle |
| Series: | SATA |
| IP Rating: | - |
| Minimum Operating Temperature: | - 20 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Amphenol Commercial Products |
| Cable Diameter: | - |
| Color: | Black |
| Contact Material: | Copper Alloy |
| Current Rating: | 1.5 A |
| Flammability Rating: | UL 94 V-0 |
| Housing Material: | Thermoplastic (TP) |
| Insulation Resistance: | 1 GOhms |
| Number of Ports: | 1 Port |
| Product Type: | I/O Connectors |
| other: | 2660 |
| Subcategory: | I/O Connectors |
| Unit Weight: | 0.062881 oz |
HOT
170382-0003
Brand:Molex

U77A41102001
Brand:Amphenol Commercial Products

UE863G162010361
Brand:Amphenol Commercial Products

1888971-3
Brand:TE Connectivity

2007135-1
Brand:TE Connectivity / AMP

2169678-5
Brand:TE Connectivity / AMP
PSAS5F3130101TR
Brand:Amphenol FCI

PSAS4M2130181TR
Brand:Amphenol FCI

UE36-B26200-06A4A
Brand:Amphenol Commercial Products

2201864-2
Brand:TE Connectivity
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






