Manufacturer No:78776-0001
Manufacturer:Molex
Type:I/O Connectors
Description:I/O Connectors SAS/PCIE R/A SMT Recep 68Ckt
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Molex |
| Product Category: | I/O Connectors |
| RoHS: | Details |
| Product: | Serial Connectors |
| Gender: | Female |
| Number of Positions: | 68 Position |
| Pitch: | 0.8 mm 1.27 mm |
| Voltage Rating: | 30 V |
| Contact Plating: | Gold |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Mounting Angle: | Right Angle |
| Series: | 78776 |
| IP Rating: | - |
| Minimum Operating Temperature: | 0 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 55 C |
| Brand: | Molex |
| Color: | Black |
| Current Rating: | 1.5 A |
| Flammability Rating: | UL 94 V-0 |
| Product Type: | I/O Connectors |
| other: | 500 |
| Subcategory: | I/O Connectors |
| Part # Aliases: | 787760001 0787760001 |
| Unit Weight: | 0.095099 oz |
HOT
UE78-B1126-00321
Brand:Amphenol Commercial Products

76866-1015
Brand:Molex

UE763GA223800T
Brand:Amphenol Commercial Products

SAT3M2132072TR
Brand:Amphenol Commercial Products

U77-A1110-8000P
Brand:Amphenol Commercial Products

2366031-1
Brand:TE Connectivity

2318579-2
Brand:TE Connectivity / Alcoswitch

2129260-2
Brand:TE Connectivity

2342886-3
Brand:TE Connectivity
203371-1253
Brand:Molex
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






