Manufacturer No:87678-1001
Manufacturer:Molex
Type:I/O Connectors
Description:I/O Connectors 22CKT VERT THRUHOLE
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Molex |
| Product Category: | I/O Connectors |
| RoHS: | Details |
| Product: | Serial Connectors |
| Gender: | Female |
| Number of Positions: | 22 Position |
| Pitch: | 1.27 mm |
| Voltage Rating: | 30 V |
| Contact Plating: | Tin |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Termination Style: | Through Hole |
| Mounting Angle: | Vertical |
| Series: | 87678 |
| IP Rating: | - |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 105 C |
| Packaging: | Tray |
| Brand: | Molex |
| Current Rating: | 1.5 A |
| Flammability Rating: | UL 94 V-0 |
| Product Type: | I/O Connectors |
| other: | 720 |
| Subcategory: | I/O Connectors |
| Part # Aliases: | 0876781001 |
| Unit Weight: | 0.066915 oz |
HOT
GRT1-PRT(NL)
Brand:Omron Automation and Safety

U10F274320T
Brand:Amphenol Commercial Products

FI-20-CV5(50)
Brand:Hirose Connector

DH-37-CT2B
Brand:Hirose Connector

U90-A101-1001
Brand:Amphenol Commercial Products

172473-5004
Brand:Molex

1888631-2
Brand:TE Connectivity

74754-0210
Brand:Molex

ST40X-36S-CV(30)
Brand:Hirose Connector

PSAS5F3130081TR
Brand:Amphenol FCI
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






