Manufacturer No:2844/7 GR005
Manufacturer:Alpha Wire
Type:Hook-up Wire
Description:Hook-up Wire 24AWG 7/32 PTFE 100ft SPOOL GREEN
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Alpha Wire |
| Product Category: | Hook-up Wire |
| RoHS: | Details |
| Product Type: | Hook-up Wire |
| Wire Gauge - AWG: | 24 AWG |
| Jacket Color: | Green |
| Cable Length: | 100 ft |
| Stranding: | 7 x 32 |
| Insulation Material: | Polytetrafluoroethylene (PTFE) |
| Voltage Rating: | 250 V |
| Type: | MIL-DTL-16878/6 (Type ET) |
| Conductor Material: | Silver Plated Copper |
| Maximum Temperature: | + 200 C |
| Series: | 2844/7 |
| Packaging: | Spool |
| Brand: | Alpha Wire |
| Outside Diameter: | 0.91 mm |
| other: | 1 |
| Unit Weight: | 1 lb |
HOT
2622 WH005
Brand:Alpha Wire
44A0111-16-8
Brand:TE Connectivity

398133 WH005
Brand:Alpha Wire

6719 GY005
Brand:Alpha Wire

1852 BK005
Brand:Alpha Wire

2624 BL005
Brand:Alpha Wire

3077 RD001
Brand:Alpha Wire

83029 002100
Brand:Belden Wire & Cable

55A0111-12-0
Brand:TE Connectivity / Raychem

44A0311-16-2-F874
Brand:TE Connectivity / Raychem
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






