Manufacturer No:1816-0-15-15-23-27-04-0
Manufacturer:Mill-Max
Type:Circuit Board Hardware - PCB
Description:Circuit Board Hardware - PCB Press-Fit Recep Non-Plated Through Hole Accp. 0.045-0.065 .058 Tail
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Mill-Max |
| Product Category: | Circuit Board Hardware - PCB |
| RoHS: | Details |
| Product: | Receptacles |
| Type: | Press-Fit |
| Length: | 9.25 mm |
| Outside Diameter: | 3.05 mm |
| Material: | Brass |
| Brand: | Mill-Max |
| Current Rating: | 11.2 A |
| Mounting Hole Size: | 2.718 mm |
| Packaging: | Bulk |
| Plating: | Gold |
| Product Type: | Circuit Board Hardware - PCB |
| Series: | 1816 |
| Subcategory: | Hardware |
HOT
9293-1-15-15-06-27-10-0
Brand:Mill-Max

PYFZ-08-E
Brand:Omron Automation and Safety

2000-1-15-20-75-14-11-0
Brand:Mill-Max

2000-8-15-20-76-14-11-0
Brand:Mill-Max

1280671
Brand:Phoenix Contact

0871-0-57-20-82-14-11-0
Brand:Mill-Max

ELM 3-500P
Brand:Bivar

ELM 1-220P
Brand:Bivar

ELM 3-115P
Brand:Bivar
M2166-3005-al
Brand:RAF Electronic Hardware
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






