Manufacturer No:9293-1-15-15-06-27-10-0
Manufacturer:Mill-Max
Type:Circuit Board Hardware - PCB
Description:Circuit Board Hardware - PCB Press-Fit Receptacle Plated Through Hole .022-.032 No Tail
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Mill-Max |
| Product Category: | Circuit Board Hardware - PCB |
| RoHS: | Details |
| Product: | Receptacles |
| Type: | Press-Fit |
| Length: | 3.56 mm |
| Outside Diameter: | 1.8 mm |
| Material: | Brass |
| Brand: | Mill-Max |
| Current Rating: | 4.5 A |
| Inside Diameter: | 1.3 mm |
| Mounting Hole Size: | 1.7 mm |
| Packaging: | Bulk |
| Plating: | Gold |
| Product Type: | Circuit Board Hardware - PCB |
| Series: | 9293 |
| Subcategory: | Hardware |
HOTM0602-5-s
Brand:RAF Electronic Hardware

0871-0-57-20-82-14-11-0
Brand:Mill-Max

0308-0-15-15-18-27-10-0
Brand:Mill-Max

MT1BX-915-BLD-KO
Brand:MultiTech

ELM 3-2MMP
Brand:Bivar

ELM 3-500P
Brand:Bivar

ELM 3-7MMP
Brand:Bivar

ELM 3-3MMP
Brand:Bivar

5063-TE-141
Brand:RAF Electronic Hardware

ELM 1-6MMP
Brand:Bivar
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






