Manufacturer No:8014-0-00-15-00-00-03-0
Manufacturer:Mill-Max
Type:Circuit Board Hardware - PCB
Description:Circuit Board Hardware - PCB .062" Diameter Nail Head Pin Through Hole
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Mill-Max |
| Product Category: | Circuit Board Hardware - PCB |
| RoHS: | Details |
| Product: | Pins |
| Type: | Nail Head Pin |
| Length: | 11.18 mm |
| Outside Diameter: | 1.57 mm |
| Material: | Brass |
| Brand: | Mill-Max |
| Mounting Hole Size: | 1.676 mm |
| Packaging: | Bulk |
| Plating: | Gold |
| Product Type: | Circuit Board Hardware - PCB |
| Series: | 8014 |
| Subcategory: | Hardware |
HOT
9293-1-15-15-06-27-10-0
Brand:Mill-Max

ELM 1-080P
Brand:Bivar

ELM 1-070P
Brand:Bivar

2906-4-15-20-75-14-11-0
Brand:Mill-Max

ELM 3-500P
Brand:Bivar

ELM 3-060P
Brand:Bivar

2006-2-15-20-75-14-11-0
Brand:Mill-Max

ELM 3-235P
Brand:Bivar

MT1BX-915-BLD-KO
Brand:MultiTech

5258-0-00-15-00-00-03-0
Brand:Mill-Max
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






