Manufacturer No:8912-0-00-15-00-00-03-0
Manufacturer:Mill-Max
Type:Circuit Board Hardware - PCB
Description:Circuit Board Hardware - PCB Press-Fit pin TH 0.053 Tail
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Mill-Max |
| Product Category: | Circuit Board Hardware - PCB |
| RoHS: | Details |
| Product: | PCB Pins |
| Type: | Press-Fit PCB Pin |
| Length: | 10.16 mm |
| Outside Diameter: | 1.35 mm |
| Material: | Brass |
| Brand: | Mill-Max |
| Mounting Hole Size: | 1.448 mm |
| Packaging: | Bulk |
| Plating: | Gold |
| Product Type: | Circuit Board Hardware - PCB |
| Series: | 8912 |
| Subcategory: | Hardware |
HOT
2000-4-15-20-75-14-11-0
Brand:Mill-Max
SMBR90RAMAG
Brand:Banner Engineering

PYFZ-08
Brand:Omron Automation and Safety
2071566-5
Brand:TE Connectivity / Schrack
15A31B010
Brand:Vishay
2071566-8
Brand:TE Connectivity / Schrack

2071566-4
Brand:TE Connectivity / Schrack

RV-2039
Brand:Amphenol Advanced Sensors

8014-0-00-15-00-00-03-0
Brand:Mill-Max

ELM 1-380P
Brand:Bivar
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






