Manufacturer No:3-140-171
Manufacturer:Schurter
Type:SMD Fuses
Description:Surface Mount Fuses UHS High Current SMD Fuse Quick-Acting F Rated Current 70A at 50 VDC Breaking Capacity up to 2000 A Sold per each Piece
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Schurter |
| Product Category: | Surface Mount Fuses |
| RoHS: | Details |
| Product: | Surface Mount Fuses |
| Fuse Type: | Fast Blow |
| Current Rating: | 70 A |
| Voltage Rating DC: | 50 VDC |
| Minimum Operating Temperature: | - 55 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Resistance: | 1.03 mOhms |
| Brand: | Schurter |
| Height: | 4.7 mm |
| Length: | 9.4 mm |
| Product Type: | SMD Fuses |
| other: | 100 |
| Subcategory: | Fuses |
| Type: | UHS Fuse |
| Width: | 8.4 mm |
HOT
0683G8000-01
Brand:Bel Fuse
BK-AHCFA-25-R
Brand:Bussmann / Eaton

3-139-125
Brand:Schurter

AHCA-20-PCBHT
Brand:Bussmann / Eaton

0ACJ-1600-TE
Brand:Bel Fuse

AHC5A-30-PCBR
Brand:Bussmann / Eaton

3-139-127
Brand:Schurter
BK-AHC-15-R
Brand:Bussmann / Eaton

EAC10-50-T
Brand:Bussmann / Eaton

AHCFA-18-PCBR
Brand:Bussmann / Eaton
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






