Manufacturer No:AHCA-25-PCB
Manufacturer:Eaton
Type:
Description:Cartridge Fuses Auto 6x32mm PCB Fuse 25A
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Eaton |
| Product Category: | Cartridge Fuses |
| RoHS: | Details |
| Series: | AHCA |
| Product: | Ceramic Fuses |
| Current Rating: | 25 A |
| Fuse Type: | Fast Blow |
| Voltage Rating AC: | 500 VAC |
| Interrupt Rating: | 20 kA |
| Mounting Style: | Board Mount |
| Termination Style: | Axial |
| Minimum Operating Temperature: | - 55 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Packaging: | Bulk |
| Resistance: | 3.9 mOhms |
| Brand: | Bussmann / Eaton |
| Diameter: | 6.3 mm |
| Length: | 32 mm |
| other: | 4000 |
| Subcategory: | Fuses |
HOT
3425L200/60MR
Brand:Littelfuse

EAC10-50-T
Brand:Bussmann / Eaton

0ACJ-7500-TE
Brand:Bel Fuse

3-139-125
Brand:Schurter

040801.5WR
Brand:Littelfuse

AHCFA-18-1P
Brand:Bussmann / Eaton

AHCFA-20-1P
Brand:Bussmann / Eaton

3-133-749
Brand:Schurter

EAC10-40
Brand:Bussmann / Eaton

0ACJ-2000-TE
Brand:Bel Fuse
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






