Manufacturer No:AMXL-100
Manufacturer:Eaton
Type:
Description:Automotive Fuses AMXL Fuse 100 A 125Vdc 35 mm Std Pack
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Eaton |
| Product Category: | Automotive Fuses |
| RoHS: | Details |
| Product: | Bolt Down Fuses |
| Current Rating: | 80 A |
| Voltage Rating DC: | 125 VDC |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 105 C |
| Series: | AMXL |
| Packaging: | Bulk |
| Brand: | Bussmann / Eaton |
| Height: | 8.5 mm |
| Length: | 16 mm |
| other: | 91 |
| Subcategory: | Fuses |
| Width: | 12 mm |
HOT
3-133-755
Brand:Schurter

1206L600SLWR
Brand:Littelfuse

3425L300/36MR
Brand:Littelfuse

0422.750MRA
Brand:Littelfuse

3-133-745
Brand:Schurter

0683G4000-01
Brand:Bel Fuse

3-133-753
Brand:Schurter

EAC10-50-PCB
Brand:Bussmann / Eaton

0683G2000-01
Brand:Bel Fuse

BK-AHCA-V-25-R
Brand:Bussmann / Eaton
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






