Manufacturer No:057100CCL
Manufacturer:Littelfuse
Type:Fuse Holders
Description:Fuse Holder 600V 30A Class CC
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Littelfuse |
| Product Category: | Fuse Holder |
| RoHS: | Details |
| Series: | 571 |
| Product: | Fuse Holders |
| Fuse Size / Group: | Class CC |
| Type: | Standard |
| Mounting Style: | Panel Mount |
| Number of Poles: | 1 Pole |
| Current Rating: | 30 A |
| Voltage Rating: | 600 V |
| Shaft Type: | Bayonet Knob Release |
| Termination Style: | Quick Connect |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Packaging: | Bulk |
| Brand: | Littelfuse |
| Color: | Black |
| Illumination: | Not Illuminated |
| Product Type: | Fuse Holders |
| other: | 50 |
| Subcategory: | Fuses |
| Unit Weight: | 1.186228 oz |
HOT
03400312Z
Brand:Littelfuse

FHAS100
Brand:Littelfuse
3-129-864
Brand:Schurter

01530007Z
Brand:Littelfuse

01550300Z
Brand:Littelfuse

03453RF4HX040
Brand:Littelfuse

01240061H
Brand:Littelfuse

178.6152.0001
Brand:Littelfuse

03453LS2XXLNA
Brand:Littelfuse

03453HS4HX040
Brand:Littelfuse
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






