Manufacturer No:04450001N
Manufacturer:Littelfuse
Type:Fuse Clips
Description:Fuse Clips FUSEHOLDER CLIP TIN PLATING 5 5000
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Littelfuse |
| Product Category: | Fuse Clips |
| RoHS: | Details |
| Series: | 100 445 030 520 |
| Product: | Fuse Clips |
| Type: | Fuse Clip |
| Fuse Size / Group: | 5 mm 2AG |
| For Use With: | 5 mm Diameter |
| Packaging: | Bulk |
| Body Material: | Spring Brass |
| Brand: | Littelfuse |
| Contact Plating: | Tin |
| Current Rating: | 10 A |
| Height: | 10.4 mm |
| Length: | 4.5 mm |
| Mounting Style: | Through Hole |
| Product Type: | Fuse Clips |
| other: | 5000 |
| Subcategory: | Fuses |
| Termination Style: | Pin |
| Voltage Rating: | 250 V |
| Width: | 5.5 mm |
| Unit Weight: | 0.029041 oz |
HOT
01500322HXF
Brand:Littelfuse

3-141-376
Brand:Schurter

03453LS4HXN
Brand:Littelfuse

PDM31004ZXM
Brand:Littelfuse

LFG480303CDINR
Brand:Littelfuse

03450711HX040
Brand:Littelfuse

FHAC0002ZXJ
Brand:Littelfuse
FHZ410
Brand:Littelfuse

0FHZ0006Z
Brand:Littelfuse
PDM71008ZXM
Brand:Littelfuse
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






