Manufacturer No:01110501Z
Manufacturer:Littelfuse
Type:Fuse Clips
Description:Fuse Clips ACS 2AG PC MNT CLIP
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Littelfuse |
| Product Category: | Fuse Clips |
| RoHS: | Details |
| Series: | 111 |
| Product: | Fuse Clips |
| Type: | Fuse Clip |
| Fuse Size / Group: | 5 x 15 mm (2AG) |
| Packaging: | Bulk |
| Body Material: | Spring Brass |
| Brand: | Littelfuse |
| Contact Plating: | Tin |
| Current Rating: | 10 A |
| Height: | 7.1 mm |
| Length: | 4.8 mm |
| Mounting Style: | Through Hole |
| Product Type: | Fuse Clips |
| other: | 2000 |
| Subcategory: | Fuses |
| Termination Style: | Pin |
| Voltage Rating: | 250 V |
| Width: | 5.1 mm |
| Part # Aliases: | 111501 |
| Unit Weight: | 0.009943 oz |
HOT
3-133-483
Brand:Schurter

03540707ZXGY
Brand:Littelfuse

03453RF2HX040
Brand:Littelfuse

HMX-111
Brand:Bussmann / Eaton

01220090Z
Brand:Littelfuse

03540706ZXGY
Brand:Littelfuse

03420010HX010
Brand:Littelfuse

PDM71009ZXM
Brand:Littelfuse

03453HS7HX040
Brand:Littelfuse
PDM71008ZXM
Brand:Littelfuse
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






