Manufacturer No:3-141-376
Manufacturer:Schurter
Type:Fuse Holders
Description:Fuse Holder FXP Shock-Safe High Performance Fuseholder; Accepts 6.3 x 32 mm; Tool Accessible Fusedrawer; Snap-in 3.0 mm panel
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Schurter |
| Product Category: | Fuse Holder |
| RoHS: | Details |
| Product: | Fuse Holders |
| Fuse Size / Group: | 6.3 mm x 32 mm |
| Type: | Shock-Safe Fuseholder |
| Mounting Style: | Panel Mount |
| Current Rating: | 45 A |
| Voltage Rating: | 600 V |
| Termination Style: | Solder |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Brand: | Schurter |
| Illumination: | Non Illuminated |
| IP Rating: | IP40 |
| Product Type: | Fuse Holders |
| other: | 20 |
| Subcategory: | Fuses |
HOT
03453LS2HXBE
Brand:Littelfuse

03453RF3HX040
Brand:Littelfuse

04820014ZXPF
Brand:Littelfuse

03540704ZXGY
Brand:Littelfuse

03453QS4HX040
Brand:Littelfuse

03453HS4HX040
Brand:Littelfuse

L60030M1SQDINR
Brand:Littelfuse

FHZ210
Brand:Littelfuse

01520003TXN941
Brand:Littelfuse

04820013ZXBF
Brand:Littelfuse
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






