Manufacturer No:01240040H
Manufacturer:Littelfuse
Type:Fuse Clips
Description:Fuse Clips High Current SMT Fuse Clip
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Littelfuse |
| Product Category: | Fuse Clips |
| RoHS: | Details |
| Series: | 124 |
| Product: | Fuse Clips |
| Fuse Size / Group: | 10 mm |
| Packaging: | Bulk |
| Body Material: | Copper Alloy |
| Brand: | Littelfuse |
| Contact Plating: | Tin |
| Current Rating: | 63 A |
| Height: | 19.53 mm |
| Length: | 11.1 mm |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Product Type: | Fuse Clips |
| other: | 1000 |
| Subcategory: | Fuses |
| Termination Style: | Screw |
| Width: | 11.1 mm |
HOT
FBDIN1
Brand:Littelfuse

01500322HXGRE
Brand:Littelfuse
LFMX0007Z-01
Brand:Littelfuse

01240061H
Brand:Littelfuse

01550120ZXU
Brand:Littelfuse
FHZ00863
Brand:Littelfuse

56200001009
Brand:Littelfuse

03453LS2HXBE
Brand:Littelfuse

FC -203 bright tin
Brand:Bel Fuse

03540706ZXGY
Brand:Littelfuse
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






