Manufacturer No:CX2016SA40000D0FPLG1
Manufacturer:KYOCERA AVX
Type:Crystals
Description:Crystals 40.0 MHZ 20PPM 8PF
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | KYOCERA AVX |
| Product Category: | Crystals |
| RoHS: | Details |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | 2 mm x 1.6 mm x 0.5 mm |
| Load Capacitance: | 8 pF |
| Frequency: | 40 MHz |
| Tolerance: | 10 PPM |
| Frequency Stability: | 20 PPM |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Length: | 2 mm |
| Width: | 1.6 mm |
| Height: | 0.5 mm |
| Series: | CX2016SA |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Qualification: | AEC-Q200 |
| Brand: | KYOCERA AVX |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Product: | Crystals |
| Product Type: | Crystals |
| other: | 3000 |
| Subcategory: | Crystals |
HOT
CX2016SA38400H0FLJG1
Brand:KYOCERA AVX
KC3225K32K7680C12A00
Brand:KYOCERA AVX

ECS-2520MV-500-CM-TR
Brand:ECS

ECX-L35CN-156.250-TR
Brand:ECS

ASCODV-12.000MHz-LR-T3
Brand:ABRACON

ECS-CTP-20.00-10-TR
Brand:ECS

CX2016SA25000H0FLJG1
Brand:KYOCERA AVX

ECS-120-7-33B2-CTN-TR3
Brand:ECS
ECS-320-8-33B2-CKM-TR3
Brand:ECS

CX2016SA40000H0FLJG1
Brand:KYOCERA AVX
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






