Manufacturer No:MC2016Z24.0000C19YSX
Manufacturer:KYOCERA AVX
Type:Standard Oscillators
Description:Standard Clock Oscillators 24MHz 1.8V 2.0 x 1.6mm +/-30ppm
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | KYOCERA AVX |
| Product Category: | Standard Clock Oscillators |
| RoHS: | Details |
| Product Type: | Standard Oscillators |
| Supply Voltage - Min: | 1.6 V |
| Supply Voltage - Max: | 3.63 V |
| Output Format: | CMOS |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Series: | MC2016Z |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | KYOCERA AVX |
| Duty Cycle - Max: | 55 % |
| Operating Supply Voltage: | 1.8 V |
| other: | 2000 |
| Subcategory: | Oscillators |
HOT
CX2016SA24000H0FLJG1
Brand:KYOCERA AVX

ECS-2520MVLC-320-CN-TR
Brand:ECS

CX2016SA40000D0FPLG1
Brand:KYOCERA AVX

ECS-2520MV-480-CM-TR
Brand:ECS

ECS-250-18-5PX-AEL-TR
Brand:ECS

ECS-2520MVLC-040-CN-TR
Brand:ECS

ECS-384-10-47B2-CKY-TR
Brand:ECS

ECS-240-8-33B2-CKM-TR3
Brand:ECS

ECS-160-12-4X-GM
Brand:ECS

CX2016SA32000H0FLJG1
Brand:KYOCERA AVX
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






