Manufacturer No:CX2016SA24000D0FSSC2
Manufacturer:KYOCERA AVX
Type:Crystals
Description:Crystals 24MHz 8pF 2.0 x 1.6mm +/-50ppm
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | KYOCERA AVX |
| Product Category: | Crystals |
| RoHS: | Details |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | 2 mm x 1.6 mm |
| Load Capacitance: | 8 pF |
| Frequency: | 24 MHz |
| Tolerance: | 10 PPM |
| Frequency Stability: | 50 PPM |
| ESR: | 100 Ohms |
| Drive Level: | 200 uW |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Length: | 2.05 mm |
| Width: | 1.65 mm |
| Height: | 0.45 mm |
| Series: | CX2016SA |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Qualification: | AEC-Q200 |
| Brand: | KYOCERA AVX |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Product: | Crystals |
| Product Type: | Crystals |
| other: | 3000 |
| Subcategory: | Crystals |
| Type: | Quartz |
HOT
ECS-250-8-33B2-CTN-TR3
Brand:ECS

ECS-TXO53-S3-33-400-BN-TR
Brand:ECS

ECS-320-8-33B2-CTN-TR3
Brand:ECS

ECS-2520MVLC-100-CN-TR
Brand:ECS

ECS-2520MVLC-270-CM-TR
Brand:ECS

ECS-250-8-37QZ-AES-TR
Brand:ECS

ECS-160-12-4X-GM
Brand:ECS

ECS-384-6-37B2-CTP-TR
Brand:ECS

ECS-2520MVLC-250-CM-TR
Brand:ECS
KC2016K32K7680C12A00
Brand:KYOCERA AVX
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






