Manufacturer No:HF625/44-30
Manufacturer:3M
Type:Flat Cables
Description:Flat Cables 44C ROUND FLAT CABLE 1MM 28AWG 30M ROLL
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | 3M |
| Product Category: | Flat Cables |
| RoHS: | Details |
| Product: | Round to Flat Cable |
| Number of Conductors: | 44 Conductor |
| Wire Gauge - AWG: | 28 AWG |
| Conductor Spacing: | 1 mm |
| Color: | Gray (Dark Gray) |
| Voltage Rating: | 300 V |
| Cable Length: | 30 m |
| Insulation Material: | Polyolefin (PO) Halogen Free |
| Conductor Material: | Tinned Copper |
| Stranding: | 7 x 36 |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 105 C |
| Brand: | 3M Electronic Solutions Division |
| Pitch: | 1 mm |
| Product Type: | Flat Cables |
| other: | 5 |
| Subcategory: | Cable |
| Part # Aliases: | 05111196436 80001248550 |
| Unit Weight: | 5.560 lbs |
HOT
100057-0228
Brand:Molex / Temp-Flex

09180407007
Brand:HARTING

100057-0022
Brand:Molex / Temp-Flex

100057-0028
Brand:Molex / Temp-Flex

100061-0079
Brand:Molex / Temp-Flex

3625/30-30M
Brand:3M Electronic Solutions Division

100057-0232
Brand:Molex / Temp-Flex

3302/09-100
Brand:3M Electronic Solutions Division

3319/26
Brand:3M Electronic Solutions Division

100057-0030
Brand:Molex / Temp-Flex
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






