Manufacturer No:3625/30-30M
Manufacturer:3M
Type:Flat Cables
Description:Flat Cables RND DISCRT 30C SHLD GRAY 28AWG STRANDED
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | 3M |
| Product Category: | Flat Cables |
| RoHS: | Details |
| Product: | Round to Flat Cable |
| Number of Conductors: | 30 Conductor |
| Wire Gauge - AWG: | 28 AWG |
| Conductor Spacing: | 1 mm |
| Shielding: | Unshielded |
| Color: | Gray |
| Voltage Rating: | 300 V |
| Cable Length: | 30 m |
| Insulation Material: | Polyvinyl Chloride (PVC) |
| Conductor Material: | Tinned Copper |
| Stranding: | 7 x 36 |
| Minimum Operating Temperature: | - 20 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 105 C |
| Brand: | 3M Electronic Solutions Division |
| Compliance: | UL |
| Flammability Rating: | UL VW-1 |
| Pitch: | 1 mm |
| Product Type: | Flat Cables |
| other: | 5 |
| Subcategory: | Cable |
| Part # Aliases: | 05400754547 80610707244 |
| Unit Weight: | 3.430 lbs |
HOT
3625/30-30M
Brand:3M Electronic Solutions Division

100057-0022
Brand:Molex / Temp-Flex

09180607001
Brand:HARTING

100057-0033
Brand:Molex / Temp-Flex

3319/10-100
Brand:3M Electronic Solutions Division

100057-0123
Brand:Molex / Temp-Flex

050R6-152B
Brand:Parlex

PSR1635-13
Brand:Parlex

100057-0035
Brand:Molex / Temp-Flex

100057-0165
Brand:Molex / Temp-Flex
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






