Manufacturer No:PSR1636-04
Manufacturer:Johnson Electric
Type:Flat Cables
Description:Flat Cables 1.27mm-04 500 FT Roll
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Johnson Electric |
| Product Category: | Flat Cables |
| RoHS: | Details |
| Product: | Ribbon Cable |
| Number of Conductors: | 4 Conductor |
| Wire Gauge - AWG: | 30 AWG |
| Conductor Spacing: | 1.27 mm |
| Voltage Rating: | 300 V |
| Cable Length: | 500 ft |
| Insulation Material: | Polyester |
| Conductor Material: | Copper |
| Maximum Operating Temperature: | + 105 C |
| Packaging: | Roll |
| Brand: | Parlex |
| Current Rating: | 2.5 A |
| Pitch: | 1.27 mm |
| Product Type: | Flat Cables |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Cable |
| Part # Aliases: | 1431-BYY0056LN |
| Unit Weight: | 4.409 lbs |
HOT
3319/34-100
Brand:3M Electronic Solutions Division

C3365/10-100
Brand:3M Electronic Solutions Division

3365/34300SF
Brand:3M Electronic Solutions Division

PSR1636-04
Brand:Parlex

09180107001
Brand:HARTING

100057-0182
Brand:Molex / Temp-Flex

3302/09-100
Brand:3M Electronic Solutions Division

09180257005
Brand:HARTING

100057-0022
Brand:Molex / Temp-Flex

09180107008
Brand:HARTING
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






