Manufacturer No:09180107001
Manufacturer:HARTING
Type:Flat Cables
Description:Flat Cables SEK CAB FLAT STD SOLD PER FOOT
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | HARTING |
| Product Category: | Flat Cables |
| RoHS: | Details |
| Product: | Ribbon Cable |
| Number of Conductors: | 10 Conductor |
| Wire Gauge - AWG: | 28 AWG |
| Conductor Spacing: | 1.27 mm |
| Voltage Rating: | 300 V |
| Cable Length: | 100 ft |
| Minimum Operating Temperature: | - 20 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 105 C |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Brand: | HARTING |
| Current Rating: | 2.1 A |
| Pitch: | 1.27 mm |
| Product Type: | Flat Cables |
| other: | 100 |
| Subcategory: | Cable |
| Unit Weight: | 1.676 lbs |
HOT
100057-0209
Brand:Molex / Temp-Flex

100057-0141
Brand:Molex / Temp-Flex

100057-0149
Brand:Molex / Temp-Flex

HF365/37-100
Brand:3M Electronic Solutions Division

9180647001900
Brand:HARTING

100057-0444
Brand:Molex / Temp-Flex

100057-0040
Brand:Molex / Temp-Flex

100057-0273
Brand:Molex / Temp-Flex

100057-0025
Brand:Molex / Temp-Flex

CB-50-30-7/38-025-GR
Brand:Samtec
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






