Manufacturer No:100057-0123
Manufacturer:Molex
Type:Flat Cables
Description:Flat Cables 8C 26AWG FEP RIBBON MULTI-COLOR PER FT
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Molex |
| Product Category: | Flat Cables |
| RoHS: | Details |
| Product: | Ribbon Cable |
| Number of Conductors: | 8 Conductor |
| Wire Gauge - AWG: | 26 AWG |
| Conductor Spacing: | 1.27 mm |
| Insulation Material: | Fluorinated Ethylene Propylene (FEP) |
| Conductor Material: | Silver Plated Copper |
| Stranding: | 7 x 34 |
| Maximum Operating Temperature: | + 200 C |
| Series: | 100057 |
| Packaging: | Spool |
| Brand: | Molex / Temp-Flex |
| Pitch: | 1.27 mm |
| Product Type: | Flat Cables |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Cable |
| Part # Aliases: | F2607S-8-050-R 01000570123 |
| Unit Weight: | 0.575354 oz |
HOT
09180407007
Brand:HARTING

100057-0232
Brand:Molex / Temp-Flex
902220736003000
Brand:KYOCERA AVX

HF365/30SF-100
Brand:3M Electronic Solutions Division

100057-0444
Brand:Molex / Temp-Flex

8124/12
Brand:3M Electronic Solutions Division

100057-0040
Brand:Molex / Temp-Flex

100057-0034
Brand:Molex / Temp-Flex

63911215521
Brand:Wurth Elektronik

100057-0025
Brand:Molex / Temp-Flex
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






