Manufacturer No:EPQ-133+
Manufacturer:Mini-Circuits
Type:Signal Conditioning
Description:Signal Conditioning SMT Low Noise Amplifier 1.5 - 2.5 GHz 50 Ohm
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Mini-Circuits |
| Product Category: | Signal Conditioning |
| RoHS: | Details |
| Product Type: | Signal Conditioning |
| Product: | Splitter Filter Modules |
| Frequency Range: | 6 GHz to 14 GHz |
| Impedance: | 50 Ohms |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | 4 mm x 4 mm |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Series: | PMA2 |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Brand: | Mini-Circuits |
| Insertion Loss: | 0.6 dB |
| Mounting: | PCB Mount |
| other: | 1000 |
| Subcategory: | Filters |
| Type: | Power Splitter/Combiner |
HOT
2-2432409-0
Brand:TE Connectivity / Corcom

30213064
Brand:Wurth Elektronik

ZBT-K44-FT+
Brand:Mini-Circuits

4-2432409-9
Brand:TE Connectivity / Corcom

4-2432409-7
Brand:TE Connectivity / Corcom

LFCV-2002+
Brand:Mini-Circuits

SCT39XV-400-2R2B005JH
Brand:KEMET

SCG-3-752+
Brand:Mini-Circuits

2405077-7
Brand:TE Connectivity / Corcom

5-2432409-7
Brand:TE Connectivity / Corcom
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






