Manufacturer No:XC2S200-5FG456C
Manufacturer:Xilinx
Type:FPGA - Field Programmable Gate Array
Description:FPGA - Field Programmable Gate Array 200000 SYSTEM GATE 2.5 VOLT LOGIC CELL ARRAY
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Xilinx |
| Product Category: | FPGA - Field Programmable Gate Array |
| Series: | XC2S200 |
| Number of Logic Elements: | 5292 LE |
| Adaptive Logic Modules - ALMs: | 2352 ALM |
| Embedded Memory: | 56 kbit |
| Number of I/Os: | 284 I/O |
| Supply Voltage - Min: | 2.375 V |
| Supply Voltage - Max: | 2.625 V |
| Minimum Operating Temperature: | 0 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Data Rate: | - |
| Number of Transceivers: | - |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | FBGA-456 |
| Brand: | Xilinx |
| Distributed RAM: | 75264 bit |
| Embedded Block RAM - EBR: | 56 kbit |
| Maximum Operating Frequency: | 200 MHz |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Number of Gates: | 200000 |
| Number of Logic Array Blocks - LABs: | 1176 LAB |
| Operating Supply Voltage: | 2.5 V |
| Product Type: | FPGA - Field Programmable Gate Array |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Programmable Logic ICs |
| Tradename: | Spartan |
| Unit Weight: | 7.623144 oz |
HOT
XC3S2000-5FGG676C
Brand:Xilinx

XC7S25-2CSGA225I
Brand:Xilinx

XC3SD1800A-4FGG676C
Brand:Xilinx

LFD2NX-40-7MG121C
Brand:Lattice

LFXP2-17E-5FTN256C
Brand:Lattice

XC7A50T-L2CPG236E
Brand:Xilinx

XC3S1000-5FT256C
Brand:Xilinx

LCMXO3D-9400HC-5BG256I
Brand:Lattice

LFE5U-45F-6BG381I
Brand:Lattice

M2GL060T-1VFG784I
Brand:Microchip Technology
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






