Manufacturer No:XC3S4000-4FGG900C
Manufacturer:Xilinx
Type:FPGA - Field Programmable Gate Array
Description:FPGA - Field Programmable Gate Array XC3S4000-4FGG900C
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Xilinx |
| Product Category: | FPGA - Field Programmable Gate Array |
| RoHS: | Details |
| Series: | XC3S4000 |
| Number of Logic Elements: | 62208 LE |
| Adaptive Logic Modules - ALMs: | 27648 ALM |
| Embedded Memory: | 1.69 Mbit |
| Number of I/Os: | 633 I/O |
| Supply Voltage - Min: | 1.14 V |
| Supply Voltage - Max: | 1.26 V |
| Minimum Operating Temperature: | 0 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Data Rate: | - |
| Number of Transceivers: | - |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | FBGA-900 |
| Brand: | Xilinx |
| Distributed RAM: | 432 kbit |
| Embedded Block RAM - EBR: | 1728 kbit |
| Maximum Operating Frequency: | 280 MHz |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Number of Gates: | 4000000 |
| Operating Supply Voltage: | 1.2 V |
| Product Type: | FPGA - Field Programmable Gate Array |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Programmable Logic ICs |
| Tradename: | Spartan |
| Unit Weight: | 0.352740 oz |
HOT
LCMXO3D-9400ZC-3BG256I
Brand:Lattice

XC3S400AN-4FTG256C
Brand:Xilinx

LFE2-20E-5FN484I
Brand:Lattice

LCMXO3LF-4300C-5BG400C
Brand:Lattice

XC3S500E-4FTG256C
Brand:Xilinx

XC3S1600E-4FG320C
Brand:Xilinx

LIF-MD6000-6UWG36ITR1K
Brand:Lattice

LFE5UM-85F-8BG381I
Brand:Lattice

LFE5U-85F-6BG381C
Brand:Lattice

LFXP2-17E-6FN484I
Brand:Lattice
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






