Manufacturer No:LFXP2-17E-5FN484I
Manufacturer:Lattice
Type:FPGA - Field Programmable Gate Array
Description:FPGA - Field Programmable Gate Array 17K LUTs 358 I/O Ins on DSP 1.2V -5 Spd
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Lattice |
| Product Category: | FPGA - Field Programmable Gate Array |
| RoHS: | Details |
| Series: | LFXP2 |
| Number of Logic Elements: | 17000 LE |
| Adaptive Logic Modules - ALMs: | 8500 ALM |
| Embedded Memory: | 276 kbit |
| Number of I/Os: | 358 I/O |
| Supply Voltage - Min: | 1.14 V |
| Supply Voltage - Max: | 1.26 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 100 C |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | FPBGA-484 |
| Packaging: | Tray |
| Brand: | Lattice |
| Distributed RAM: | 35 kbit |
| Embedded Block RAM - EBR: | 276 kbit |
| Height: | 1.65 mm |
| Length: | 23 mm |
| Maximum Operating Frequency: | 311 MHz |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Number of Logic Array Blocks - LABs: | 2125 LAB |
| Operating Supply Voltage: | 1.2 V |
| Product Type: | FPGA - Field Programmable Gate Array |
| other: | 60 |
| Subcategory: | Programmable Logic ICs |
| Total Memory: | 311 kbit |
| Width: | 23 mm |
| Unit Weight: | 0.077955 oz |
HOT
XC3S1000-5FGG456C
Brand:Xilinx

iCE40LP1K-CB81
Brand:Lattice

LFD2NX-40-9BG256C
Brand:Lattice

iCE40HX8K-CB132
Brand:Lattice

LFE5UM-85F-8BG381I
Brand:Lattice

LFCPNX-100-7BBG484I
Brand:Lattice

LCMXO3D-4300HC-5SG72I
Brand:Lattice

LFE5U-45F-6BG381I
Brand:Lattice

M2GL025-VFG256
Brand:Microchip Technology

LFE3-17EA-6MG328C
Brand:Lattice
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






